Léto v Tauplitz

Letní dovolená

Region Tauplitz se nachází  ve výšce 850- 2 000 m. n.m. a nabízí jedinečné přírodní krásy.

Tauplitzalm je největší jezerní náhorní plošinou ve střední Evropě, kde se najde něco pro každého horolezce a milovníka přírody: turistické trasy kolem šesti jezer, ferrata Gamsblick , horské túry pro odborníky i nenáročné procházky .

Tauplitzalm se svými šesti jezery je největší náhorní plošinou ve střední Evropě s obrovskou alpskou zahradou: krásné turistické trasy podél jezer, po rozkvetlých loukách a řídkými modřínovými lesy. Možné jsou také náročné horské túry pro alpinisty i nenáročné alpské procházky pro rodiny, děti, seniory. Čistota vzduchu a vody, uklidňující zelená, spousta slunce a 360stupňový panoramatický výhled na stovky horských vrcholů všude kolem - den v krajině kolem Tauplitzu je stejně účinný jako prodloužený víkend.

Pro milovníky cykloturistiky je připravena řada tras od náročných výstupů až po lesní cesty a horské pastviny. Mezi zajímavé cyklotrasy patří Salzkammergut Radweg dlouhá 47 km, která vede od zámku Trautenfels v Ennstal přes rašeliniště Laasen a národní chráněnou oblast Ödensee až k Blaa-Alm v Altausee. Jiné cyklotrasy vedou okolo pěti jezer nebo v okruhu solné komory až k Hallstattskému jezeru. Kromě výše zmíněných možností lze využít doprovodných spojovacích cest a naplánovat si vlastní cyklistický výlet.

Příznivci horské turistiky ocení v regionu Tauplitz nepřeberné množství lehkých i náročných turistických tras v překrásné alpské krajině.

Přijeďte se sami přesvědčit !